Kategori arşivi: BUMİAD

Prof.Dr. Veliye Yanlı: Yeni TTK Rekabet Gücünü Arttıracak

Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği (BUMİAD) üyelerini 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan Türk Ticaret Kanunu (TTK) hakkında bilgilendiren İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veliye Yanlı, yeni mevzuatın yürürlüğe girmesiyle, … Okumaya devam et

BUMİAD kategorisine gönderildi | ile etiketlendi | Yorum bırakın

BUMİAD Global Traktör Satınalma Zirvesi’nde…

Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği’nin (BUMİAD) katkılarıyla CTB Uluslararası Organizasyon tarafından Kervansaray Termal Otel’de düzenlenen Global Traktör Satınalma Zirvesi, Dünyanın en önemli traktör üreticilerinin katılımıyla gerçekleşiyor.

BUMİAD kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

BUMİAD’dan MMO Başkanı Mart’a Hayırlı Olsun Ziyareti…

Bursa Mühendis ve Mimar İş Adamları Derneği (BUMİAD) Yönetim Kurulu üyeleri, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen genel kurulda yeniden göreve gelen Makine Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubesi’ Yönetim Kuruluna tebrik ziyaretinde bulundular.

BUMİAD kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

BUMİAD 3. Olağan Genel Kurulu Yapıldı…

Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği (BUMİAD) Başkanı İlker Özaslan, Hazırladıkları fikir ormanı projesi ile “KOBİ’lerden, işçi ve hizmet sektörü çalışanlarına kadar herkesin girişimci fikirleriyle başvurabileceği bir adres olmak istedik. Gücünü üye profilinden alan BUMİAD, 2012 yılında da kendisinden çok … Okumaya devam et

BUMİAD kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

BUMİAD’dan Türkiye’ye Örnek Olacak Bir Proje Geliyor…

Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği’nden (BUMİAD) Türkiye’ye örnek olacak bir proje geliyor. BUMİAD ‘Fikir Ormanı’ Projesi ile yatırımcıları ve yenilikçi fikir sahiplerini buluşturmayı hedefliyor.

BUMİAD kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

Bursa İş Dünyasından 2011 Değerlendirmesi ve 2012 Beklentileri…

Bursa iş dünyası AB ülkeleri başta olmak üzere dünyayı etkileyen ekonomik krize rağmen 2011 yılını önemli hasarlar almadan atlatmanın mutluluğunu yaşıyor. Dünyada yaşanan ciddi bütçe açıkları ve ekonomik küçülmelere rağmen 2011′deki tablo Bursalı sanayicileri memnun etti.

BUMİAD, DOSABSİAD kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

BUMİAD’tan ‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti

Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği(BUMİAD) Başkanı İlker Özaslan ve yönetim kurulu üyeleri Recep Çohan, Cahit Yardımcı ve Derya Kangal, Bursa Kent Konseyi Başkanlığı’na yeniden seçilen Mehmet Semih Pala’yı makamında ziyaret ederek kutladılar.

BUMİAD kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

BUMİAD Başkanı Özaslan: Van Depremindeki Kayıplar, Tedbirsizliğin Bedeli

Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği (BUMİAD)  Başkanı İlker Özaslan, Van-Erciş’te yaşanan depremin ardından yaşanan felaketindeki yürek yakan kayıpların ardında, yönetim ihmallerinin, teknik otoritesizliğin olduğunu söyledi.

BUMİAD kategorisine gönderildi | ile etiketlendi | Yorum bırakın

Sivil Toplum Örgütlerinden Teröre Ortak Tepki…

Terörörgütü PKK’nın Hakkari’de dün gece birçok güvenlik noktasına gerçekleştirdiğisaldırılar sonucu 24 askeri şehit olması, 18 askerin de yaralanması Türkiyekamuoyunda infial yarattı.

ARSİYAD, ASKON, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, BUMİAD, BURSAGİAD, DOSABSİAD, MAKSİFED, MÜSİAD, Şoförler Odası, TESİAD, TÜMSİAD, Uluslararası Lions Kulübü Dernekleri 118-K Yönetim Çevresi kategorisine gönderildi | Yorum bırakın

BUMİAD, ULUTEK Teknopark’ı Ziyaret Etti.

BUMİAD Başkanı İlker Özaslan, “Bursa’da inovasyon, ihracat ve sanayileşmeyi olumlu yönde etkileyecek kurum olan ULUTEK, Türkiye’deki ve dünyanın gelişmiş ülkelerindeki saygın teknoparklara bir network ağıyla bağlanmalı. Böylece ortak payda da buluşulabilir ve sanayiye katkı sağlanabilir” dedi.

BUMİAD, ULUTEK kategorisine gönderildi | , ile etiketlendi | Yorum bırakın