Sınai Haklara Dikkat Çekmek İsteyen Bilen Patent “İcatlar 2011 Fuarı”nda Ücretsiz Patent Yazılımına Başvuran Talihlileri Ocak Ayı Sonunda Açıklayacak.

İcatlar 2011’ fuarına katılan ve “Başımıza icat çıkartın” sloganıyla damga vuran Bilen Patent, fuarda ücretsiz patent yazılımı için başvuru yapan buluş sahipleri arasından çekilişle belirlenecek 3 buluş sahibini ocak ayı sonunda açıklayacak. 
SINAİ HAKLARA DİKKAT ÇEKMEK İSTEYEN BİLEN PATENT “İCATLAR 2011 FUARI”NDA ÜCRETSİZ PATENT YAZILIMINA BAŞVURAN TALİHLİLERİ OCAK AYI SONUNDA AÇIKLAYACAK.
“İCATLAR 2011 FUARI”NDAKİ ŞANSLI MUCİTLER OCAK AYI SONUNDA AÇIKLANACAK.
OCAK AYI SONUNDA AÇIKLANACAK 3 BULUŞ SAHİBİNİN FİKRİ MÜLKİYET HAKKINI BİLEN PATENT KORUYACAK.
4 OCAK 2012
BURSA- İcatlar 2011’ fuarına katılan ve “Başımıza icat çıkartın” sloganıyla damga vuran Bilen Patent, fuarda ücretsiz patent yazılımı için başvuru yapan buluş sahipleri arasından çekilişle belirlenecek 3 buluş sahibini ocak ayı sonunda açıklayacak. 
Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından 1-4 Aralık 2011 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk İcatlar fuarında sektörün öncü firmalarından olan Bilen Patent standına yoğun ilgi gösterildi. Bilen Patent standını ziyaret ederek sınai haklarını ücretsiz korumak isteyen 45 kişi patent yazılımı çekilişi için başvuruda bulundu. Ocak ayı sonunda belirlenecek 3 mucidin patentleri, Bilen Patent tarafından ücretsiz yazılacak.
Bilen Patent Yönetim Kurulu Eş Başkanı Erdem Kaya, rekabetin her geçen gün arttığı piyasa koşullarında farklılıklarıyla ayakta kalabilen firmaların patente verdiği önemin arttığını ancak bunun yeterli olmadığını söyledi. Kaya, şunları söyledi:
“Sınai haklar olarak bilenen marka, patent ve endüstriyel tasarım konularına olan ilgi her geçen gün artıyor. Ancak, üretim üssü olan Bursa’da ve Türkiye’de bu yeterli sayıda değil. Tescilsiz marka ile faaliyet göstermek, bir başkasının tescilli markasına yatırım yapmak ticari bir intihardır. Bu nedenle sınai haklar konusundaki bilinçlenmenin artması gerekir.”Patent konusunda uzmanlaşmış şirketlerin çok az olması nedeniyle yanlış başvurular ve yaptırım gücünden yoksun belgelerle karşı karşıya kalınabildiğini belirten Kaya, bir problem yaşanmaması için firmaların sistem alt yapısının güçlü olması gerektiğini söyledi.
Bünyesinde bulundurduğu patent vekili avukatlarla güçlü bir hukuk departmanına ve müşterilerinin istedikleri bilgiye kolayca ulaşmasını sağlayan bilgisayarlı veri tabanı sistemine sahip olduklarını vurgulayan Kaya, marka, patent, endüstriyel tasarım konularında hizmet verdiklerini açıkladı.
  • Facebook
  • Twitter
  • FriendFeed
  • RSS
  • Google Bookmarks
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • MySpace
  • Live
  • Add to favorites
Bu yazı Bilen Patent kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.