ONKO-DAY/LIONS HASTA KONUKEVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ 12 TEMMUZ’DA AÇ

Lions 118-K Yönetim Çevresi 2011-2012 Hizmet Dönemini projelerini değerlendiren Lions 118-K Genel Yönetmeni Neş’e Yıldırım, yerel projeleri olan ONKO-DAY/LIONS Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin 12 Temmuz’da açılışının yapılacağı müjdesini verdi.ONKO-DAY/LIONS HASTA KONUKEVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ 12 TEMMUZ’DA AÇILIYOR
ŞEHİR DIŞINDAN GELEN HASTALARA MÜJDE
10 Temmuz 2012
BURSA- Lions 118-K Yönetim Çevresi 2011-2012 Hizmet Dönemini projelerini değerlendiren Lions 118-K Genel Yönetmeni Neş’e Yıldırım, yerel projeleri olan ONKO-DAY/LIONS Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin 12 Temmuz’da açılışının yapılacağı müjdesini verdi.
Lions 118-K Genel Yönetmeni Neş’e Yıldırım; 2011-2012 hizmet döneminde eğitim, sağlık ve çevre olmak üzere 3 ana projeyle yola çıktıklarını ve dönem sonunda projelerini gerçekleştirmekten mutlu olduklarını söyledi. Yıldırım, ONKO-DAY ile Nilüfer Belediyesi işbirliğiyle yürütülen ve Lions 118-K Yönetim Çevresi’nin dönem projesi olan ONKO-DAY/LIONS Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışının 12 Temmuz 2012 tarihinde, saat 18.30’da gerçekleşeceğini söyledi.
Sağlık aracı için fona başvuracağız
Neş’e Yıldırım, “Şehir dışından gelen kanser hastalarının barınmayla ilgili sorunlarına çözüm bulma amacıyla yapılan ve Bursa’ya ilk kez gelen Uluslararası Başkan Wing Kun Tam ile birlikte temeli atılan ONKO-DAY/LIONS Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi, 24 oda, toplantı salonu, dinlenme salonu, hobi odası ve konferans salonu ile mutfak, yemekhane ve çamaşırhaneden oluşacak. Merkezde kalacak hastaların hastaneye rahat bir şekilde götürülmesini sağlayacak ve sağlık gereçleriyle donanımlı bir minibüs temini için uluslararası fona başvuruyoruz. Bu konuda desteğini esirgemeyen Lions Kulüp üyeleri, bölge, kesim ve komite başkanlarının hepsine desteğinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Dönem projelerini anlatan Yıldırım, Uluslararası Başkanın projesi olan 1 milyon ağaç dikim projesi dünya çapında 13 milyon 231 bine, Yönetim Çevresi bazında ise Lions Hatıra Ormanı ve çevre illerde dikilen diğer ağaçlarla birlikte 84 bin 750 bin ağaca ulaştıklarını belirtti.  Lions’un Ulusal Projesi olan Alzheimer Bilinçlendirme projesinin ise seminerler, tiyatro oyunları, hasta bakımı eğitimi ile yıl boyunca sürdüğünü vurgulayan Yıldırım, projelere destek olan Yönetim çevresine bağlı 38 Lions Kulübü’nün de kendi çalışmalarıyla, başarılı birçok sosyal sorumluluk projesine imza attığını belirtti. Yıldırım, bu dönemde üye artışında da artan bir ivme yakaladıklarını ve yeni üyeler ve yeni kurulan Barış Lions ve Anadolu Leo Lions Kulübünün aramıza katıldığını ifade etti.
Kulüp Başkanlarının çalışmaları
Geçmiş dönem Genel Yönetmeni Neş’e Yıldırımın Ardından söz alan Kulüp Başkanları da kendi faaliyetlerini hakkında söz aldı. Yeşil Lions Kulübü Başkanı Derya Kangal, ONKO-DAY/LIONS Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin fikir mimarı olduklarından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.  Çekirge Lions Kulübü Başkanı Erdal Elbay, Bizim Denizimiz Yapay Resif Projesi ve ONKO-DAY/LIONS Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne destek verdiklerini ifade etti. Uludağ Lions Kulübü Başkanı İsmail İşyapan, Bursa Valiliği, BESOB ve Fırıncılar Odasıyla birlikte yürüttükleri Bir Ekmek de Alamayanlar için Koy Sepete projesi ve yine Bursa Valiliği, İl Müftülüğü ile yürüttükleri Organ Bağışı Çalışma grubu ile sosyal sorumluluk projelerine devam ettiklerini vurguladı. Koza Lions Kulübü Başkanı Gülgün Coşkun, eğitim çalışmalarına verdiği önemi dile getirirken, 30 burslu öğrenci okuttuklarını 2 kütüphane ve öğretmenler odası ile labaratuvar çalışmalarının yanında Hasta Konukevi Merkezine destek sağladıklarını belirtti. Kükürtlü Lions Kulübü Başkanı Serpil Örnekal, ana sınıfı projeleri, Alzheimer Hasta Bakım Kursu, Altın Aslan Başarı ödülleriyle Lion’sun tanıtımına katkı sağlamaya çalıştıklarını vurguladı. Marmara Lions Kulübü Başkanı Sinem Baran, Lions Korosu’yla verdikleri konserle Yönetim Çevresi Dönem projelerine katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Merinos Lions Kulübü Başkanı Yurdanur Reisoğlu, Valilik ve Türk Eğitim-Sen ile birlikte beslenme çantaları doldurulsun projelerini gerçekleştirdiklerini belirtti. Gelecek Dönem Genel Yönetmeni Ayşe Öztürk ise “Lions olarak birçok sosyal sorumluluk projesine imza attık ve gelecekte de birçok güzel projeye imza atacağız” şeklinde konuştu.

Fotoğraflar

  • Facebook
  • Twitter
  • FriendFeed
  • RSS
  • Google Bookmarks
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • MySpace
  • Live
  • Add to favorites
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.