Birkan: Avukatlar Adaletin Tecellisi İçin Çalışmalı!

Bursa Barosu’nun 2011-2012 dönem Staj Okulu, Farazi (varsayımsal) olarak düzenlenen davaların sona ermesiyle tamamlandı. Plaket töreninde konuşan Bursa Barosu Başkanı Avukat Zekeriya Birkan, Avukatların yalnızca adaletin tecelli etmesi için çalıştığını belirtirken, “Kazansak ta kaybetsek de adalet tecelli edince biz hep kazanmış oluyoruz” dedi.BİRKAN: AVUKATLAR ADALETİN TECELLİSİ İÇİN ÇALIŞMALI!
BURSA BAROSU 2011-2012 DÖNEMİ STAJ OKULU SONA ERDİ…
9 Temmuz 2012
BURSA-
Bursa Barosu’nun 2011-2012 dönem Staj Okulu, Farazi (varsayımsal) olarak düzenlenen davaların sona ermesiyle tamamlandı. Plaket töreninde konuşan Bursa Barosu Başkanı Avukat Zekeriya Birkan, Avukatların yalnızca adaletin tecelli etmesi için çalıştığını belirtirken, “Kazansak ta kaybetsek de adalet tecelli edince biz hep kazanmış oluyoruz” dedi.
Bursa Barosu’nun 2011-2012 staj okulu, Orhaneli yolu üzerinde bir restoranda düzenlenen plaket töreni ile sona erdi.
Stajyer Avukatlar, staj dönemi içerisinde aldıkları eğitimleri,  gerçek duruşma salonunda ve aslına uygun şekilde gerçekleştirilen fakat varsayımsal olarak düzenlenen davalar sonucunda pekiştirme şansı buldular.
Plaket töreninde Farazi (varsayımsal) davalar sonucunda başarı elde eden Stajyer Avukatları tebrik eden Bursa Barosu Başkanı Zekeriya Birkan, Avukatların, davaları kazansalar da kaybetseler de yalnızca adaletin tecelli etmesi için çalışmaları gerektiğinin altını çizdi.
Bursa Barosu’nun diğer Barolardan hep bir adım önde olduğunu söyleyen Birkan, “Bursa Barosu olarak biz staja gerçekten önem veriyoruz. Türkiye’deki birçok ilki de Bursa Barosu olarak biz gerçekleştirdik. Birçok Baronun staj komisyonu da yok staj verebilecek hocaları da ekipmanı da yok. Biz yıllardır bunu oturttuk. Bunlarda değerli meslektaşlarımızın sayesinde olmuştur” dedi
Farazi dava uygulamasının güzel bir yöntem olduğunun da önemine vurgu yapan Zekeriya Birkan, meslektaşlarının, teorik bilginin yanında pratik bilgi kazanmaları açısından bu uygulamanın kendilerine çok önemli kazanımlar sağlayacağını ifade etti.
Meslek hayatında çıktığı ilk duruşmadaki heyecanından da bahseden Birkan, çok heyecanlı olduğundan dolayı bu ilk duruşmasından aklında kalan hiçbir şeyin olmadığını da sözlerine ekledi.
Birkan, bugüne kadar gerçekleştirilen bu staj okulu projesine emek veren Yönetim Kurulu üyelerine ve Staj Komisyonu üyelerine teşekkür etti.
Konuşmaların sonunda ise Farazi Davalar sonunda başarılı olan ekipler ve Farazi Dava değerlendirme kurulu üyeleri ödüllerini Bursa Barosu Başkanı Avukat Zekeriya Birkan ile Bursa Barosu Başkan Yardımcısı Avukat Şerafettin İrmiş’in ellerinden aldılar.

Fotoğraflar

bursa barosu başkanı avukat zekeriya birkan

  • Facebook
  • Twitter
  • FriendFeed
  • RSS
  • Google Bookmarks
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • MySpace
  • Live
  • Add to favorites
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.