Kalite Birliği Trabzon Şubesi Kuruldu

Bursa’da kurulan ve kısa zaman içerisinde uyguladığı sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’ye örnek olan Kalite Birliği, ilk şubesini açtığı Trabzon’da yaklaşık 400 öğrenciye hijyen eğitimi verdi. Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu’nda 2 gün süren eğitimlerde hijyen sertifikasını alan minik öğrenciler, Trabzon’un ilk mikrop savaşçıları oldular. Proje kapsamında yine Trabzon’da bir ilk olarak okulun kalite belgesi alma çalışmalarına da başlandı.
SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ TRABZON’A UZANDI
KALİTE BİRLİĞİ TRABZON’DA 400 ÖĞRENCİYE HİJYEN EĞİTİMİ VERDİ
KALİTE BİRLİĞİ TRABZON ŞUBESİ KURULDU
TRABZON / Bursa’da kurulan ve kısa zaman içerisinde uyguladığı sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’ye örnek olan Kalite Birliği, ilk şubesini açtığı Trabzon’da yaklaşık 400 öğrenciye hijyen eğitimi verdi. Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu’nda 2 gün süren eğitimlerde hijyen sertifikasını alan minik öğrenciler, Trabzon’un ilk mikrop savaşçıları oldular. Proje kapsamında yine Trabzon’da bir ilk olarak okulun kalite belgesi alma çalışmalarına da başlandı.
Trabzon şubesinin kurulması ve Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu hijyen eğitimi ve kalite çalışmaları kapsamında Trabzon’a giden Kalite Birliği, ilk olarak Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı’yı makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarete Kalite Birliği Başkanı MustafaKaraman’ın yanı sıra yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar, Kalite Birliği Trabzon Şube Başkanı Yalçın Kaya, Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Efendioğlu, Faveo Danışmanlık firması sahibi Ahmet Soner ve Bursalı işadamı İbrahim Aktaş katıldı.
TRABZON İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ZİYARET EDİLDİ
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı’ya Kalite Birliği’nin faaliyetlerinden bahseden Karaman, Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu’nda yapılacak hijyen eğitimleri ve kalite çalışmaları hakkında bilgi verdi. Projenin Bursa’da geçtiğimiz 16 devlet okulu ve 25 bin öğrenciyle gerçekleştiğine değinen Karaman, 2011 yılında okul ve öğrenci sayısının artacağını belirtti. Prof. Dr. Mustafa Tayar yönetimindeki hijyen eğitimlerinin Trabzon’da bir ilk olacağını belirten Karaman, toplamda 20 bin TL civarında olan çalışmaların dernek tarafından ücretsiz verileceğinin de altını çizdi. Karaman ayrıca Kalite Birliği’nin Trabzon’da yürüteceği çalışmalarda sadece İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün değil Valilik, Belediye ve Üniversite’nin de destek vermesi gerektiğine dikkat çekti.
Yapılan ziyaretten ve gerçekleşecek eğitimlerden dolayı mutluluğunu dile getiren Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, 2011yılında kalite çalışmalarına odaklandıklarının altını çizdi. Kalite Birliği’nin Bursa’dan sonra Trabzon’da faaliyet göstermesinin kendileri için son derece önemli olduğunu belirten Sandıkçı, okullara yönelik yapılacak hijyen eğitimi ve kalite çalışmalarında işbirliği yapabileceklerini ifade etti.
400 ÖĞRENCİ HİJYEN SERTİFİKASI ALDI
Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu’nda iki gün boyunca hazırlık, 1,2 ve 3’ncü sınıflarda öğrenim gören yaklaşık 400 öğrenciye hijyen eğitimi veren Kalite Birliği yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar, öğrencilere el yıkama ve hijyen konusunda ayrıntılı bilgiler verdi. Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Köse’nin de katıldığı sertifika törende belgelerini alan 400 minik öğrenci, Trabzon’un ilk sertifikalı mikrop savaşçısı unvanına sahip oldu. Proje kapsamında ayrıca Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu’nda TS EN ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları başladı. Kalite Birliği üyesi ve Faveo Danışmanlık firması sahibi Ahmet Soner tarafından 6 ay sürecek eğitimler sonunda okul Trabzon’un ilk kalite belgesi sahibi okulu olmaya hak kazanacak.
Fotoğraflar

Kalite Birliği Başkanı Mustafa Karaman

Kalite Birliği Başkanı Mustafa Karaman öğrencilere sertifikalarını verdi

Kalite Birliği Trabzon Şube Başkanı Yalçın Kaya

Kalite Birliği Üyesi Ahmet Soner öğretmenlere kalite çalışmaları hakkında bilgi verdi

Kalite Birliği yönetimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret etti,

Kalite Birliği yönetimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret etti,1

Prof. Dr. Mustafa Tayyar öğrencilere hijyen eğitimi verdi1

Prof. Dr. Mustafa Tayyar öğrencilere hijyen eğitimi verdi 2

Prof. Dr. Mustafa Tayyar öğrencilere hijyen eğitimi verdi 5

Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Efendioğlu ve Kalite Birliği Başkanı Mustafa Karaman

sertifika töreni

Trabzon İl Mili Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı

Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Köse öğrencilerre sertifikalarını dağıttı

  • Facebook
  • Twitter
  • FriendFeed
  • RSS
  • Google Bookmarks
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • MySpace
  • Live
  • Add to favorites
Bu yazı Kalite Birliği Derneği kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.